dedektif

Dedektif; yasal süreçlerde kullanmak üzere veya şüphe duyulan aldatma, aldatılma, şirket araştırması, evlilik öncesi araştırma, çocuk takip edeni şeklinde mevzularda informasyon toplayan, gerçekleri ortaya çıkarmak için çalışan kişidir.

Özel dedektiflerin görevi suçu ortaya çıkarmak ve suçluyu tutuklamak veya yargılamak değildir. Yine de çoğu vakit hukuki süreçte kullanılacak deliller ortaya çıkarır ve karar sürecinin değişmesine sebep olurlar. Ülkemizde yürürlükte olan bir dedektiflik kanunu olmamakla beraber, yurt dışında dedektifler çoğu zaman mahalli polis departmanında çalışmaktadır.

Ticaret hükümleri çerçevesinde bir kaç dedektiflik bürosu açılmış ve fiili olarak “özel dedektiflik hizmeti” vermeye başlamıştır. Ülkemizde ve Uzman Dedektiflik Büromuzda verilen özel dedektiflik hizmetlerden bazıları; eş takibi, çocuk takip edeni, evlilik öncesi araştırma, adres tespiti, şirket araştırması, boşanma ve velayet davaları, sahte ürün, sahte marka, marka patent davaları ve kayıp fert arama benzer biçimde hizmetlerdir.

Details

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “dedektif”

Leave a Reply

Gravatar